Najít místo, kde ubytují plus mínus deset psů, k tomu dvakrát tolik dospělých a navrch několik dětí, je docela výzva. Zvlášť, když je potřeba, aby tam všechny zmíněné kategorie našli to správné vyžití… No pustíme se do toho. A tak jsme začali plánovat sraz Chilldy rodiny… =)

Ale vážně, sehnat ubytování pro víc než jednoho psa je opravdu výzva. Obvyklá reakce majitelů rozličných druhů ubytovacích zařízení vypadala nějak takhle:

  • Recepce: „Ubytování na víkend pro přibližně deset rodin? Není problém.“
  • Já: „A je možné se u vás ubytovat se psem?“
  • Recepce: „Počkejte, to nééé. V našich pokojích se nesmí ani kouřit. Chápejte.“

Dobře, pro někoho může být pes horší než cigaretový kouř, ale my se nevzdáme. A tak jsme se dotelefonovali až na místo, kde odpověď zněla:

  • Recepce: „Sraz psů? Jasně, žádný problém. Vždyť my už tu měli i sraz prasátek.“ =)

Animační program pro psy

Tak jsme tady v Autokempu Sedmihorky v Českém ráji a já se nepřestávám divit. Je to tu velké, ale všude uklizeno a klid. Krásná písčitá pláž u čistého rybníka s beach volejbalem a prolejzačkama, minigolf a pozooor ANIMAČNÍ PROGRAM, dokonce i PRO PSY! To jsem teda ještě neviděla. Společné venčení jsme sice nestihli, ale mě si tím místní okamžitě získali.

Sedmihorky jsou ideálním výchozím bodem pro procházky. Přímo kempem prochází Dětská lesní naučná stezka, na kterou navazuje NS Hruboskalsko. My jsme se ale, kvůli obavě z davů turistů, vydali mimo tyto trasy.

Nevěsta, paní záchoda

Procházky, které jsme s naší smečkou ušli, jsou vyznačené na obrázcích. Co se ale z mapy vyčíst nedá, je záchodová situace na zámku Hrubá Skála. Koho by napadlo, že to, jestli vám bude umožněno si odskočit, závisí na výběru správného stánku s občerstvením?

Takže pozor! Občerstvení vedle prodejny suvenýrů nemá záchod. Je možné použít WC přímo na zámku. To ale jen v případě, že se tu nekoná svatba, jinak je celá Hrubá Skála včetně toalet uzavřena. Další možností je hotel hned naproti, tam mají ale taky tohle místo, které jsem nutně potřebovala, pod zámkem. Pustí vás jen v případě, že jste zákazníky druhého stánku s občerstvením. A protože jsem nechala batoh s penězi u stolu, kde jsme udělali první objednávku, docela jsem si mezi bufety, zámeckou pokladnou a hotelem zaběhala =)

Příště Jižní Čechy

Nakonec se nás sešlo jen šest psů dvanáct dospělých a tři děti. Ale bylo to parádní setkání a už plánujeme další sraz. Tentokrát bychom rádi zkusili Jižní Čechy. Jsem zvědavá, jak s ubytováním psí smečky pochodíme tady. Takže teď hledám inspiraci, tipy, rady a zkušenosti s místními kempy a penziony. =)

Klára + Chilli

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *