Zámecký park Konopiště obklopuje (překvapivě) zámek Konopiště, který se nachází ve Středních Čechách u Benešova. V parku je nespočet cest, je tedy možné se tu procházet skoro celý den a psi sem mají vstup povolen =-)

Auto je možné nechat za poplatek na jednom ze dvou parkovišť přímo pod zámkem a jednoduše vyrazit do parku, ve kterém se pak můžete toulat dle libosti.

Za sebe doporučuji obejít Konopišťský rybník, a pak se jen tak procházet. Uvidíte, kam vás nohy ponesou a jaký výhled na zámek objevíte.

Praktické informace

V zámeckém parku mohou být psi puštění a přestože se jedná o poměrně turisticky vyhlášené místo, lidí tu moc není. Neříkám, že nikoho nepotkáte, ale i o víkendu na začátku září jsme jen sem tam na někoho narazili.

Většina lidí se zdržuje v zahradě u zámku, kam mohou psi jen na vodítku (nezapomenout doma) a na nádvoří.

Na prohlídku zámku psi nesmějí.

Doporučuji taky vzít vodu pro psa, nebudete se pak muset vracet vyprahlí k rybníku. A pro sebe můžete nést piknik a posvačit na louce s výhledem na Konopiště, nebo se najíst v restauraci, která je přímo v zámku. Případně se potěšit v zámecké čokoládovně =-)

Děti a kočárky

Co se tohoto dětského rozměru týče, tak na Konopišti je to pohoda. Pro kočárek si vyberete cestu, kterou zvládne a pro větší děti je v parku moc pěkné dětské hřiště ;-)

Klára + Chilli

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *