Jak a kde sháním ubytování i pro psa? Je to těžké? Jak poznám, že to tam bude dog friendly? Zkrátka jak hledám a vybírám ubytování, kde to bude vhodné i pro Chilli?

Podívejte se do „databáze“ míst, kde jsem se se psem ubytovala a já. Můžete se inspirovat a jet rovnou do odzkoušeného.
Ubytovací zařízení řídím do třech kategorií:

  • Dle lokality (viz rozbalování v menu)
  • Dle hodnocení ZDE (žebříček TOP ubytování od nejlepšího po nejhorší)
  • Dle ceny ZDE (od nejlevnějšího po nejdražší)

Jak hledám ubytování a jaká mám kritéria?

V drtivé většině případů hledám ubytování přes stránky www.booking.com. Ale ať už si vybírám místo tady, nebo na jiném serveru, vždycky zaškrtnu políčko „domácí mazlíčci povoleni“, „ubytování se psem“ nebo cokoliv tohohle charakteru. No a mám seznam hotelů, kam Chilli může =) Dál už postupuju stejně, jako bych třeba vybírala zájezd přes cestovku.

Pravda, vždycky řeším ještě jednu věc, kromě toho, aby pes na dané místo vůbec mohl. Je pro mě důležité, mít Chilli kde vyvenčit. A úplně nejradši mám lokality, kde vůbec není potřeba vyndavat vodítko. Když můžu rovnou z hotelu vyběhnout do přírody, jsem nejšťastnější (a nejen já) =)

Zjistit, kde bude takhle ideální venčení, je už trošku složitější, ale nic nepřekonatelného. Otevřu mapu a vybírám tam. Třeba Booking jí má hned vpravo nahoře a jsou v ní rovnou vyznačená ubytování, která jsou k dispozici. Hotely v centru rovnou přeskakuju, penziony na okraji obcí si otvírám do dalších záložek, a pak vybírám mezi nimi. Když najdu nějakou samotu, je většinou rozhodnuto =)

Tradá, to je všechno. Přesvědčila jsem vás, že to nic není? =)

Samozřejmě, někde to není takové, jaké jsem si to malovala, občas to prostě nevyjde. Proto jsem se na vaše hojné dotazování a vyptávání rozhodla udržovat výše zmíněnou „databázi“ navštívených míst, kde už jsem to s Chilli otestovala za vás =-)

Pozn: Moje programátorské schopnosti nejsou na moc vysoké úrovni, proto nad uvedenými kategoriemi nefunguje žádné volitelné řazení. I tak věřím, že vám moje doporučení budou k užitku =)