Rozhledna Máminka se nachází na Krušné hoře u Hudlic na Berounsku. Vrchol, na kterém je postavená je 606 metrů nad mořem a sama měří další 33 metrů. Rozhled z ní je krásný na všechny strany, a tak je možné odsud vidět Klínovec, Ještěd a dokonce i Šumavu.

Auto jsme zaparkovali v obci Nový Jáchymov na začátku naučné stezky Krušná hora – Hudlický vrch a vyrazili po červené a následné modré turistické značce až k samotné rozhledně. Cestou jsme si ještě udělali malou odbočku z vyznačené trasy na Myšlenkovou zahrádku. Narazili jsme na ni náhodou cestou a jedná se o lesní pěšinu, podél které je na stromech přiděláno asi 15 tabulek s různými motty a motivačními texty. Zajímavé zpříjemnění cesty.

Od rozhledny pak pokračujte po neznačené stezce, která je přímo proti modré cestě dolů z kopce, než potkáte zase modrou turistickou značku, a pak dál po naučné stezce (a žluté turistické) zpátky k autu.

  • 6,8 km – kterou jsme šli my
  • 3,6 km – nejkratší cesta

Cestou nahoru nenarazíte na žádný vodní zdroj, a tak nezapomeňte vzít vodu pro sebe i pro psa. Během sestupu ale budete míjet i studánku, kde lze v případě potřeby doplnit vodu (ale spíš radši asi jen pro psa).

Vodítko úplně potřeba není, nejde se kolem žádné silnice a lidí je tu tak nějak přiměřeně (závisí na dnu a počasí). Ale rozhledna je dobře dostupná i pro cyklisty, tak je dobré být ohleduplní.

Rozhlednu Máminka doporučuju i jako cíl pro výlet s dětmi. Vyjede sem jak kočárek, tak kolo a navíc je cestou (u té Myšlenkové zahrádky) i tabulka vyzývající děti ke stavbě domečků pro skřítky, takže už tam vzniká pěkná vesnička.

Klára + Chilli

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *