Přiměřeně dlouhá pohodová procházka prakticky po rovince, s místem, kde se cestou naobědvat a hlavně s nádhernými výhledy na průzračná jezera a štíty rakouských Apl. To je 3 seen tour, na kterou jsme vyrazili z vesničky Biberwier, která se nachází v Tyrolsku v oblasti Zugspitze Arena.

My jsme procházku začali i skončili v hotelu My Tirol, kde jsme byli ubytovaní (více informací o našem ubytování ZDE). Přesná trasa je vyznačena na posledním obrázku pod tímto příspěvkem.

Co dokáže lavina

Skoro celá cesta vede lesem s výjimkou pár luk a většina trasy je prakticky po rovině. Větší stoupání je akorát u jezera Blindsee k restauraci Rasthaus Zugspitzblick, kde je možné si dát oběd (pokud nemají výjimečně zavřeno jako v našem případě =-) ). 

U jezera Blindsee pak na nás byla nastražena ještě jedna překážka v podobě spadlé sněhové laviny. Když jsme tu byli my (v květnu 2019), takhle nízko už sníh nebyl, ale stromů tahle síla vzala cestou dolů opravdu hodně, a tak bylo potřeba se jimi trochu „prosekat“. Je to úplně poprvé, co jsem viděla, co dokáže napáchat lavina a asi mě nikdy dřív nenapadlo, jak ohromnou sílu ta masa sněhu může mít.

Závěrečné shrnutí

Celá procházka má 14 kilometrů a není potřeba na ní brát vodu pro psa, cestou bude mít spoustu příležitostí se napít. Lidí jsme tu moc nepotkali, vlastně téměř nikoho a myslím, že ani v sezoně jich tu moc nebude. Nejedná se totiž o nějaký vyhlášený turistický cíl a jezera neměla ani žádné velké pláže, které by v létě přitáhly davy. Pravděpodobně tu narazíte jen na několik potápěčů, kterým se v těchto křišťálových jezerech líbí. 

A když zhodnotím i nový rozměr našich procházek, kočárek bez problémů dojede k jezeru Blindsee, kolem ho ale v tuto chvíli objet nezvládne (kvůli lavině) a k restauraci pravděpodobně taky nevyjede (leda pořádný teréňák). Pak část cesty mezi Blindsee a Mittersee je taky trošku horší terén, ale zdolali ho i dva cyklisté na horských kolech, tak by to možná s trochou štěstí i kočár s dobrými tlumiči zvládl =-).

Klára + Chilli

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *