Zavřete oči a představte si ostrov, kde se odehrává Jurský park. Hornatou krajinu, stromy porostlé mechem, kapradím a obrovskými přesličkami a mohutné vodopády. Tohle všechno (možná jen bez těch přesliček) nemusí být jen ve vašich představách, můžete to vidět na vlastní oči a dokonce to není ani moc daleko.

Pokud balíte na prázdniny kufry a míříte na jih na dovolenou k moři a do teplých krajin, dost možná pro vás bude tranzitní zemí Rakousko. A tady je jeden tip, kterým si cestu zpestřit, kde protáhnout nohy a něco pěkného si při tom  prohlédnout.

Krimmler Wässerfalle

Jasné nebe, ale na vás se snáší kapičky vody? Tak to jste tady správně. Za rohem už spatříte ohromné Krimmelské vodopády. Dál už snad není ani potřeba nic víc popisovat. Teď už můžete jen stoupat po cestě proti proudu řeky, kochat se výhledy na duhy, které se všude kolem tvoří a pozorovat, jakou má voda obrovskou sílu.

Nás moc zaujal i les obklopující řeku. Kvůli vodní tříšti, která nepřestává padat z nebe jsou tu stromy jako z pohádky, nebo spíš jako z toho Jurského parku, ze všech stran porostlé mechem a kapradím. Příroda tu vypadá úplně jinak, než jsme zvyklí.

A pozor, nejlepší na tomhle místě je, že i když je dost oblíbené u turistů a je jich tady i mimo sezónu poměrně hodně, můžete si to tady vychutnat i bez nich! Cesta podél řeky a vodopádů po pravém břehu totiž vede jen po takové lesní pěšině a většina návštěvníků dává přednost asfaltce na levé straně. Takže když to vezmete nahoru i dolů touto míň vytíženou trasou, můžete mít celou dobu Krimmelské vodopády jenom pro sebe =)

Kudy tudy?

Cesta je úplně jednoduchá, od parkoviště u vodopádů jdete stále do kopce podél řeky, dokud nenarazíte na most, po kterém přejdete na druhou stranu =) Tato trasa má 5,1 Km a když ještě nebudete mít dost, lze pokračovat dál až k druhému mostu (a tato cesta má 6,8 Km). Pak už jdete zase jen podél druhého břehu řeky z kopce dolů.

Určitě si nezapomeňte vodítko, protože jednak tu nesmí běhat psi volně a druhak je tu i mimo sezónu poměrně dost turistů. Cesta po levém břehu (doufám, že si ty břehy nepletu) je docela vytížená. Čím výš ale budete, tím míň lidí budete potkávat.

ALE trasa po pravém břehu vede jen po takové lesní pěšině a tady nepotkáte ani nohu a to je opravdu paráda! Teda aspoň my jsme tu nikoho nepotkali. A Chilldu jsem nakonec z vodítka na této straně pustila hlavně z bezpečnostních důvodů. Všechno je tu totiž mokré a tím pádem i kluzké a já se při sestupu dolů, docela bála, že se u vodopádu pořádně rozplácnu.

Nakonec jsem všechno hezky ustála a užili jsme si pohodovou procházku s překrásnými výhledy.

Klára + Chilli

PS: My tudy neprojížděli, ale strávili jsme tu pár pěkných dní v nejnejnej ubytování, jaké jsem si jen dokázala představit. Článek speciálně o něm napíšu jindy, ale rychlý tip: Sport Residenz Zillertal. Jako odtud se vám ani na ty vodopády nebude chtít. Chilli tady měla dokonce přichystaný svůj vlastní pelíšek a misku!

 

 

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *