14191888_10207681180415959_106644067_oPokud existuje ideální procházka, je to nejspíš tahle. Nebo aspoň tak na tento výlet vzpomínám.
  • Délka trasy: 10,5 km

Výlet se povedl od začátku do konce. Byla to procházka bez lidí a vodítek, za to s adrenalinovým zážitkem.
Trasa vedla částečně po značených turistických cestách a trochu i mimo ně. Pro psa doporučuji vzít vodu na první část procházky, druhá polovina kopíruje řeku.

Začali jsme v obci Bartošovice v Orlických horách u Ski areálu Bartošovice a rovnou odstartovali výšlapem do kopce pod lanovkou k vysílači a dál rovně až na zelenou turistickou trasu. Odtud jsme pokračovali k rozcestníku Žamberské lesy, a pak zamířili po červené až k Zemské bráně.

U Zemské brány jsme potkali pár dalších turistů a dali si oběd v Orlické chatě. Už si nepamatuji, jak nám tady chutnalo, ale seděli jsme na zahrádce a psi tu mohli běhat puštění, protože se bouda nachází na louce mezi lesy.

Cesta od Zemské brány zpět do Bartošovic vede po docela frekventované silnici. Proto se část naší výpravy rozhodla přebrodit na polskou stranu, kde vede téměř nepoužívaná silnička. Za dobrého počasí je brodění dobrý nápad. Voda je tak asi po kolena a psi plavci si poradí i s místy silnějším proudem. Naši psi touhle dobou ale ještě plavat neuměli a květnová koupel spojená s jejich přenášením je zážitek, na který se nedá zapomenout. =)

Druhá polovina z nás (ta, která nepotřebovala zpestřovat výlet ještě víc) to vzala hned za mostem mimo cestu (jak je vyznačeno na mapě). Podél řeky se ten kousek projít dá, i když je tam místy trošku vyšší tráva.

Od Zemské brány jsme si ještě kousek zašli k Pašerácké lávce. To určitě stojí za to!

Výlet, bych neváhala absolvovat znovu. S lidmi jsme se tady potkali jen přímo u Zemské brány a v restauraci, jinak na české i polské straně snad vůbec nikdo nebyl. =)

Výstřižek

 

 

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *