DSCN2119

Když něco končí, něco nového začíná, říká se. A proto já začínám právě tady, v italských Dolomitech, v národním parku Tre Cime (Tři vrcholy).
  • Délka trasy: 14,1 km

Celou cestu jsme vedle sebe měli ohromné vrcholy Tre Cime, potkali několik průzračných jezer a pískali na nás svišti. Trasa vedla jen po značených stezkách, které tady jsou dobře udržované.
Pro psa nebylo nutné nosit vodu, cestou bylo spoustu potůčků a jezírek. Chilli byla skoro celou cestu na volno, sviště neloví a Italům volně pobíhající psi většinou nevadí.

Procházka začala u hotelu Rifugio Auronzo, kde se dá parkovat zdarma potom, co jsme zaplatili vstup do národního parku (v létě 2016 to bylo 25€, aktuální informace najdete tady). Odtud jsme se vydali po cestě číslo 105 k vrcholu Col Forcellina a chatě Langalm, u které se nachází tři jezírka na jejichž hladině se odráží Tři vrcholy.

Po trase 105 jsme došli až k velké chatě Rifugio Locatelli alle Tre Cime di Lavaredo, kde jsme si dali oběd, potkali tu red tri australáčka =) a šlapali dál po značené stezce číslo 101. Z té jsme pak uhli na cestu 104, která se nakonec zase vrací ke 101 a míří k chatě Lavaredo Hütte. Odtud už to bylo jen kousek zpět k hotelu Riguio Auronzo, kde náš výlet začal.

Tohle byl můj první výlet v Dolomitech a nic hezčího jsem si nemohla vybrat. Na začátku cesty jsme sice potkávali hodně dalších turistů, jakmile jsme ale uhli na trasu 101, už jsme šli úplně sami a společnost nám dělali jen svišti, kteří na sebe upozorňovali pískáním =)

Klára + Chilli

Spali jsme tady:

HOTEL SORAPISS – Misurina

Leží na břehu jezera Misurina, které tak akorát obejdete/oběhnete během večerního venčení. Nebo si můžete jen sednout na pláž přímo před hotel a pozorovat, jak se fotografové snaží trefit přesně TU CHVILKU, aby zachytili dokonalý západ slunce.
Odkaz: http://www.hotelsorapiss.it/it/

Výstřižek

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *