A kde s Chilli na cestách bydlíte?  Je těžké najít ubytování i pro psa? Doporučíš mi nějaký penzion? … Podobné otázky dostávám docela často. A mám radost, když můžu někomu říct o místě, které se mi moc líbilo. Pak se sice vždycky bojím, že mám jiné nároky a co zaujalo mě, nemusí vyhovovat druhým. Naštěstí se mi ale celkem daří, trefit se ostatním do vkusu, a tak zkusím navrhnout pár lokalit i vám =)

Jen teda k tomuhle článku nemám moc fotek. Do budoucna na tomhle musím zapracovat =)

 Ještě před konkrétními tipy ale shrnu svoje požadavky, které na ubytování obvykle mívám.

  • Vždy hledám jen ta zařízení, kde jsou mazlíčci povolení a pokaždé Chilldu předem nahlásím i s informací, co je to za rasu. Přidám i poznámku o tom, že se jedná o střední plemeno. Když totiž řeknu ovčák, kdo ví proč, se lidi často děsí, že jde minimálně o bernardýna. Tak radši všechno uvádím na pravou míru hned na začátku.
  • Vybírám ubytování se snídaní. I když si stejně dávám vždycky to samé co doma, dělá mi radost ta možnost volby =)
  • Přednost dávám ubytování na kraji obce oproti centru. Když se podaří samota, kde můžu hned vyběhnout ven, jsem v sedmém nebi.

Dál v článku už najdete pár mých tipů, kam bych se sama ráda vrátila a doporučila se sem vydat nejen se psem. Místa, na která se opět zas tolik nehrnu sem dneska nepatří.

FARMA MOŠNA – Šumava

„Vždy je všechno o lidech“ a tady to platí dvojnásob. Majitelé jsou tak příjemní, že bych s nimi vydržela sedět u stolu několik dní. Vyprávění o tom, jak sem dřív jezdili z Prahy jen na chalupu a postupně dávali stavení dohromady, mě upřímně bavilo a zajímalo. Jeden večer s námi strávili nad plánováním našeho výletu pro následující den a další zase povídali o historkách z barrandovských studií, kde pracovali na natáčení večerníčků. No prostě pohádka se vším všudy =)
Tohle ubytování doporučuju i rodinám s dětmi. Na farmě mají spoustu zvířat. A přímo od hotelu vede pohádková naučná stezka, kterou navrhl sám pan Majitel. I mě zaujala, musela jsem jí celou projít, všechny informační cedule přečíst a úkoly splnit. =) Existuje k ní dokonce i dětská knížka, kterou vám půjčí v restauraci.
Odkaz: http://www.farmamosna.cz/
My jsme tu podnikli třeba tento výlet: http://chillinatripu.cz/?p=245

HOTEL OSTROV – České Švýcarsko

Krásný hotel s příjemným wellness centrem (které jde i privátně pronajmout), moc dobrou restaurací a naprosto úžasným umístěním daleko od civilizace obklopený skalami.  Naprostá romantika, netřeba dodávat něco dalšího. Jen pro pejskaře přihodím ještě zmínku o tom, že jsme tu měli připravený toaleťák s pacičkama Oooo =)
Odkaz:  http://www.hotelostrov.com/
Tipů na výlet bych tady dala spousta, jen jsem v té době ještě nepsala. Přímo od hotelu ale vede několik stezek na všechny strany, takže je z čeho vybírat.

HOTEL A RESTAURACE RÝZMBURK – Broumovsko (skoro)

Kromě toho, že je to tu fakt krásný, se tu vyskytují jen samí úžasní lidé. Všichni jsou tu moc přátelští, s čímkoliv poradí, nic není problém a pes tu může naprosto všude. Když jsme přišli na jídlo bez Chilli, hned po ní byla sháňka.  A super bonusem je místní skvělá restaurace. Nemám co vytknout jedinému vyzkoušenému menu a to jsem docela nimra.
Jediná věc, která mi jako pejskaři nevyhovovala, byly venkovní schody. Mají je tu z takové té průhledné mřížky. Chillda na to prostě nešlápne a i já se bojím o její packy. Takže bylo potřeba psíka vždy poponést.
Odkaz: http://www.ryzmburk.cz/
Tip na výlet: Hospital Kuks, Babiččino údolí a spoustu dalších

APARTMÁNY BARTO21 – Orlické hory

Krásné místo s neopakovatelnou atmosférou. A naprosto ojedinělým přístupem k hostům (nebo alespoň já jsem tohle jinde ještě nezažila). Jste tu sami, ale přesto je o vás postaráno. Skoro jakoby tu pracovali domácí skřítci z Bradavic. Snídaně se ráno objeví na stole, po celý den je plná lednice a na „baru“ připravené občerstvení. Co chcete, si prostě vezmete a zapíšete do knihy. K dispozici je tu zahrada s grilem a trampolínou (paráda =) ). Mezi všemi tu panuje důvěra, a tak máte pocit, jako byste byli doma.
Odkaz: http://www.barto21.cz
Tohle jsme tu zažili: http://chillinatripu.cz/?p=54
Nemám odtud jedinou fotku =(

A nakonec jeden zahraniční tip na ubytování v mojí oblíbené destinaci. Ať to nevypadá, že jezdíme jen do zimy.

HOTEL SORAPISS – Misurina, Dolomity, Itálie

Přiznávám se. Za to, že je zrovna v Itálii má u mě trochu body navíc. Ale leží na břehu jezera Misurina, které tak akorát obejdete/oběhnete během večerního venčení. Nebo si můžete jen sednout na pláž přímo před hotel a pozorovat, jak se fotografové snaží trefit přesně TU CHVILKU, aby zachytili dokonalý západ slunce.
A je to prostě sever Itálie se skvělou kuchyní, upovídanými místními a horami kolem dokola =)
Odkaz: http://www.hotelsorapiss.it/it/
Pokud sem opravdu pojedete, tohle nemůžete vynechat: http://chillinatripu.cz/?p=40 

Hotel je jeden z těch v pozadí, bližší foto bohužel nemám, ale takhle aspoň vyniknou ty panorámata všude kolem.

Kam pojedete příště vy?

Klára + Chilli

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *