Dneska jsme byli na krásném tripu, který ale než stihnu „hodit na papír“ bude úplně mimo sezónu, nebo ho předběhne jiný zajímavější, nebo se mi už do něj nebude chtít. A když jsem si to tak šlapala, došlo mi, že u mě v šuplíku leží tolik tipů na pěkné výlety jen proto, že si nenajdu čas je sepsat do pořádného článku….

Tak nějak mi přišlo, že je to škoda, a tak jsem se cestou zpátky k autu rozhodla, že budu psát i takovéto menší články. Čistě jen tipy na výlet, do kterých popíšu trasu a přidám jen pár základních informací, které mi budou připadat důležité. Doopravdy to budou „jen“ nápady, kam vyrazit na výlet. Věřím, že se mi tímto způsobem podaří sdílet s vámi víc tipů na tripy =)

A tady je první.

České středohoří – Oblík

Oblík je jedním z vrcholů Českého středohoří a je vysoký 509 m. Nachází se naproti hoře Raná, která je známá hlavně mezi vyznavači paraglidingu. I z Oblíku se ale skáče, a tak vám procházku může zpříjemnit pozorování paraglidistů =)

Auto jsme zaparkovali na čerpací stanici na silnici 28 mezi obcí Dobroměřice a Raná. A odtud už je to jednoduché, stále po zelené až na vrchol Oblíku, a pak stejnou cestou zase zpět.

  • 9,7 km
  • Lze krátit na 3 km (viz níže)

Na cestě jsou dva rybníky a potok, stejně je ale dobré vzít s sebou vodu pro sebe i pro psa, protože od poloviny trasy už žádný vodní zdroj není. A dobré je mít i svačinu, protože se tu zatím nenachází ani žádné občerstvení. Na Statku Oblík už ale prý budují restauraci, takže příští rok už možná bude možné si tady výlet zpříjemnit.

Vodítko jsme tady ani nevyndali z batohu. Cestou jsme nepotkali nikoho, jen nahoře bylo pár dalších turistů, kteří se ale po vrcholu rozprostřeli, a tak nikdo nikoho nerušil.

Výlet může být pěkný i pro děti. Trasu je možné zkrátit a zaparkovat někde na silničce, která vede ke Statku Oblík. I odtud je to ale docela výšlap a kočárek tuhle cestu určitě nezvládne, takže je to trip pro trochu větší děti.

Klára + Chilli

 

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *