První článek roku 2018! A já přeju všem co nejvíc splněných přání a snů, ať vám slouží paměť a máte u sebe vždycky všechno, co potřebujete (čtěte dál a pochopíte) =)

Obvykle se nejlíp cítím v přírodě, kde je čistý vzduch a ideálně žádní lidé. Ale nějaké vymoženosti měst mi vyhovují a dokonce je třeba mám i ráda. A jedna velká pravda o mě je, že miluju ohňostroje. Baví mě sledovat, jak se nad námi rozprsknou, a pak padají po obloze, než pomalu zhasnou. Dokonce se mi i líbí, jak po nich „voní“ vzduch. Od té doby, co mám Chilli, se ale můj vztah k zábavní pyrotechnice trochu změnil. Od roku 2015 se proto o Silvestra snažím nás odvézt co nejdál od rachejtlí, petard a světlic. Letos nás hra na schovku přivedla na Kokořínsko.

Kolik pokusů je třeba, aby to vyšlo?

Na Kokořínsku jsme byli už podruhé. Prvně na krásné letní procházce spojené s koupáním v červenci. Strašně moc jsem o tom chtěla napsat, protože to bylo fakt boží. Jenomže jsem si zapomněla foťák. Takže jsme sem museli znovu, to je jasný. Na druhý pokus jsem ale doma nechala zase nabíječku od foťáku a zvládla jsem jen pár snímků. Ach jo.

I přes nepřízeň osudu mám ale pár tipů, kam se na Kokořínsku vydat, kde budete sami (v létě i v zimě), na pár gastronomických zastávek a nakonec jedno doporučení, který takhle v lednu přijde určitě vhod a to, kde si se psem zaplavat =)

1. výlet – Hlava, žába a bludiště

Tato cesta se tak klikatí, že jsem tu byla úplně ztracená. Stále jsem nevěděla kam míříme a kde vyjdeme a to dokonce ještě dřív, než jsme došli ke skalnímu útvaru jménem Bludiště. Jestli hledáte místo, kde potkáte jen pár turistů (v hlavní sezóně) nebo taky vůbec žádné (v zimě), zkuste Cinibulkovu naučnou stezku.

Trasa vede přes pěkné vyhlídky, skály a další zajímavosti. Rozhodně není pro kočárky, na jednom místě jsme si dokonce museli pomáhat řetězy přivrtanými do skály. Cesta má přibližně 7 kilometrů, ale dá se různě zkrátit (nepočítám část vedoucí přes obec Mšeno, kterou jsme nešli).

Auto se dá zaparkovat u koupaliště / městských lázní ve Mšeně. Mimochodem se tu natáčel film Rebelové. A odtud vyrazit rovnou do lesa, kde opravdu budete téměř sami.

Na trase je možné se i občerstvit v Hospůdce Romanov, není to žádná topovka, ale zastávka tady přijde vhod.

2. výlet – Jak vybrat správnou pokličku?

Nikdy by mě nenapadlo, že budu rozdávat rady týkající se pokliček :-D Ale teď náhodou vím, o čem mluvím. Na téhle trase jich je totiž víc a doporučuju rozmyslet si, na kterou stranu se vydáte.

„Jenom“ Pokličky jsou známější a nachází se na modré turistické cestě. A i v zimě v celkem špatném počasí tu bylo dost rušno.

Naproti tomu při cestě na Jestřebické pokličky možná vůbec nikoho nepotkáte a budete mít možnost tu v klidu rozjímat, kochat se výhledem, posedět na skalách a prostě si užít les. Cesta k nim je značená zeleně a je řekněme trochu zážitková =) S kočárkem sem radši nechoďte ;-)

Trasa, kterou jsme si naplánovali má 8,5 kilometru, ale je možné si ji zkrátit na 6 km (my to kvůli počasí taky udělali).

Ale co rozhodně nemůžete na tomhle výletě vynechat, je občerstvovací zastávka v Drákulově krčmě v Jestřebici! Jako fakt. Srbské speciality mě kdo ví jak nelákají, ale tohle je prostě zážitek. Výborná kuchyně, skvělá obsluha a pěkné prostředí. Zjistit víc informací a namlsat se můžete TADY.

Koupačka a krásná psí pláž

No a když máme ten leden, tak se vždycky hodí letní koupací tip, že jo =)

Na Kokořínsku se nachází jeden krásnej koupací rybník (možná víc, ale já navštívila jen tenhle), nad kterým se tyčí skála, voda se tu nekazí a psí pláž je tu pěknější než lidská! Jmenuje se Harasov. Fotky bohužel nemám, protože jsem si zapomněla ten foťák. Tak budete mít mít překvapení, až tam pojedete =)

Na prvním místě dezerty a jídlo

Pokud budete mít po koupačce nebo procházce zase hlad, zajeďte si do RESTAURACE & CUKRÁRNY U KONĚ do obce Kokořín. Je to takový rodinný podnik, je to tu příjemné a dobře tu vaří i pečou =)
Bližší informace o tomto místě TADY.

Ještě jednou všem přeju krásný rok 2018! A taky děkuju za podporu =)

Klára + Chilli

 

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *