Minulý víkend jsme trávili v krásných Orlických horách. A než stihnu napsat článek o tom, jak jsme si to užili a jaké výlety podnikli, přicházím alespoň s tipem na ubytování v jednom útulném domečku, ze kterého se mi vůbec nechtělo domů (a skoro ani ven na ty naše tripy) :-)

Bydlení jsme vybrali v obci Deštné v Orlických horách v Alfa Resortu http://www.alfaresort.cz/. Neubytovali jsme se ale v hotelu, nýbrž v jedné z jejich horských chat a byla to skvělá volba.

Chaty jsou totiž krásně vybavené, útulné, nabízí soukromí jako na vlastní chalupě, ale jsou součástí komplexu (no to je asi trochu silné slovo). Takže jsou vám dostupné i všechny hotelové služby jako je snídaně (případně i večeře), vstup do bazénu a wellness, dětská herna, šipky, kulečník, tenis  (pokud na kurtu není sníh) a mnoho dalšího. Takže pobyt tady je opravdu hodně pohodlný.

V našem domku byl obývák s kuchyňským koutem, chodba, komora, záchod, koupelna s dalším záchodem a tři ložnice. Pohodlně se tu teda vyspí pět osob. I když je potřeba zmínit, že jeden bude mít pokoj sám pro sebe (takovou samotku ve spodním patře) a ložnice s manželskou postelí jetu jen jedna. Chata je teda ideální pro rodinu s dětmi. Ale parta kamarádů to tady taky zvládne.

V obývacím pokoji jsou kamna, ve kterých jsem zvládla zatopit i já =) a z celého resortu dýchá pohoda.

Navíc jsou tady dog friendly (jak jinak že jo, to bych to sem asi nepsala) a, pozor, podržte se, hned za domkem je les! Takže prostě psa jenom „vypustíte“ z předsíně a jste v přírodě. To je prostě nádhera =). A kromě toho tu mají taky moc rádi děti, pro ty je to tady úplně jako stvořené, počítají tady s nimi na každém kroku.

Představuju si, jak to tu asi vypadá v létě, kdy na terasu vyndáte gril (součást vybavení domku) a jen tak si lebedíte při západu slunce a kocháte se výhledem na hory =)

A jaké to tu je v zimě s lyžování ještě nevím, ale areál vypadal moc hezky a během letošní zimy ještě vyzkouším, jak se lyžuje v Orlických horách, tak pak dám vědět =)

Klára + Chilli

PS: Na fotky interiéru se radši podívejte přímo na stránkách. Musím ještě trochu pocvičit, aby to nějak vypadalo =)

 

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *