Cíl výletu byl jasný, chtěli jsme vidět vodopády. Když jsme se ale ubytovali na místě, kterým vede naučná stezka s tak zajímavým názvem, nedalo se svítit, museli jsme oblast Kokotsko prozkoumat.

Od výletu jsme moc velká očekávání neměli, prostě nás jen bavily místní názvy. Ono to ani nejde jinak, když na každém rohu potkáte tabulku s nápisem Kokotský les, Kokotská studánka, Kokotský rybník, nebo pramen Čůráček. Naučná stezka ale vede opravdu pěknou přírodou a takhle v polovině podzimu, je tam na co koukat.

Hned jsem startovala foťák, abych tu nádheru mohla zachytit. Sakra! Panika! Já si nevzala kartu a telefon je bez baterky. Takhle prostě funguje zákon schválnosti. Bylo třeba si vystačit s pamětí zařízení. Mimochodem vejde se mi tam přesně tolik fotek, kolik jich je v tomhle článku =)

Žádné velké ambice

Trochu se bojím, že když tady Kokotský les vychválím do nebe a někdo se tam vydá, bude mít moc velká očekávání. A z tohohle místa by se neměly stát další Kounovské kamenné řady. Víte, když na ně narazíte náhodou, určitě vás nadchnou. Zkuste tam ale jet na doporučení, české Stonehenge to prostě není a zklamání je na světě. I když procházka je to taky pěkná.

Mně se tu ale moc líbilo. Člověk si jde jen tak lesem a z něj se vynořují zajímavosti, které nikdo nečeká. Třeba velký padlý strom v mlze…krásný rybník s kachnami zalitý sluníčkem…srnka…pramen Čůráček…výhled do kraje…kámen, co upadl čertovi…

Jestli se náhodou ocitnete na východ od Plzně, nemáte velká očekávání a přehnané nároky, zato jste si ale připravili svačinu na celý den (cestou není žádné občerstvení, i když cedulky tvrdí něco jiného) projděte se tu, stojí to za to.

Klára + Chilli

 

Napsala Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *